پتوس ابلق

پرورش و نگهداری از گیاه پتوس:

این گیاه زینتی هم جزء خانواده آراسه  میباشد،گونه های  مختلفی دارد و از گیاهان آسیای جنوبی میباشد،دربیشتر خانه ها به چشم میخورد و گیاهانی ارزان کم توقع و با رشد بالا میباشد،رنگ برگها ترکیبی از رنگهای زرد و زرد تند،سبز تا سبز ابلق و سفید کرم هست،این گیاه به صورت رونده رشد میکند و در بیشتر منازل تا حدود 6 متر بالا میرود که با نظم دادن به شاخه ها و هدایت کردن آنها میتوان دیوار اتاق را تزیین کرد،رطوبت کم محیط را تحمل و تکثیر ان ساده است.

نیازها:

نور:این گیاه نیم سیاه را ترجیح میدهد،نژادهای ابلق رنگ تنوع خود را در سایه از دست میدهد،گیاه را در معرض نور  غیر مستقیم افتاب قرار دهید

آبیاری:  این گیاه آپارتمانی در تابستان هر 5 روز یکبار و در زمستان هر 8 روز یکبار نیاز به آبیاری دارد،اجازه دهید خاک سطح گلدان در زمان بین دو ابیاری خشک شود و سپس ابیاری نمایید.

دما: این گل آپارتمانی در زمستان تا ۱۳ درجه را تحمل میکند امه درجه حرارت مورد نیاز در این فصل ۱۶ درجه است و درجه حرارت را در تابستان زیر ۲۴ درجه نگهدارید.

رطوبت: در تابستان بهتر است ۳ بار در هفته و در زمستان ۲ بار در هفته روی برگها را با آب ولرم اسپری کنید.

تغذیه: کمبود عناصر غذایی گلدان گل را با افزایش کودهای مایع یا جامد محلول در اب های مخصوص گیاهان زینتی طبق دستور و نصف میزان توصیه شده از طرف سازنده هر ماه یکبار جبران کنید.

 

بستن
مقایسه