بخرید و 14,580 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

گلدان گل بنجامین آمستر

( )

گلدان گل  بنجامین آمستر انتخابی مناسب و زیبا برای آپارتمانهای کم نور با عمری بالا 

729,000 تومان

افزودن به لیست دلخواه

پرداخت آنلاین
پرداخت آنلاین

تحویل یک روزه

استاندارد
یک روز پس از سفارش
سرامیک

گلدان گل بنجامین آمستر یکی از گل های آپارتمانی میباشد که نحوه ای نگهداری آن بسیار آسان و نیاز به نور و آب کمی دارد که مناسب محیط آپارتمان شما میباشد

شایان ذکر است با توجه به اینکه گیاهان جاندار میباشند و هیچگاه دو گیاه از لحاظ رویش شبیه هم نمیباشند تا 20 در صد با هم امکان تفاوت دارند

بنجامین آمستر

Ficus  binnendijikii

این گیاه از بهترین گیاهان آپارتمانی برای تصفیه هوای منازل می باشد. دارای برگ هایی کشیده و زیبا می باشد و به نوری در حدود ۶۰ تا ۷۰ درصد مورد نیاز داشته و همانند دیگر بنجامین ها، می بایست در آبیاری آن دقت شود. این گیاه، طالب نور فراوان بوده لیکن از تابش مستقیم خورشید بروی گیاه اجتناب گردد، لذا بهترین محل برای نگهداری گلدان، در کنار پنجره های جنوبی و پشت پرده ای نازک است. 
نکته قابل ذکر درنگهداری گیاهان خانواده بنجامین، عدم جابجایی گیاه از محیطی به محیط دیگر می باشد. همچنین تامین رطوبت و گرما برای گیاه، خصوصا درهفته های ابتدایی تهیه گلدان ضروری می باشد. در زمان خریداری این گلدان زیبا دقت شود از پر بودن ریشه اطمینان حاصل شده و از خریداری گیاهان تازه گلدان زده شده و بی ثبات خودداری گردد. 
نور: طالب نور زیاد بوده، لیکن در تابستان می بایست از تابش نور مستقیم آفتاب به آن جلوگیری گردد. 
دما: درجه حرارت بین 16 تا 29 درجه بهترین مطلوبترین درجه برای رشد گیاه می باشد. این گیاه دمای پایین تر از 10 تا 5 درجه را برای مدت کوتاهی می تواند تحمل کند.
آبیاری: در تابستان هفته‌ای دو بار و در زمستان هفته ای یکبار با آب ولرم آبیاری گردد، چرا که آب سرد موجب آسیب به برگ ها و ریزش آن ها می شود.
رطوبت: توصیه می شود برگهای گیاه در تابستان و گرما، هر مدت یکبار با اسپری آبپاشی گردد.
تغذیه و کوددهی: هردو هفته یکبار، درطول بهار و تابستان، با کودهای محلول در آب محلول پاشی گردد.
خاک: خاک مطلوب این گیاه، مخلوطی از یک قسمت خاک باغچه، یک قسمت شن درشت شسته و یاپرلیت و یک قسمت پیت می باشد.
خلاصه مطلب: برای اشخاصی که در نگهداری گیاهان آپارتمانی تازه کار هستند، نگهداری این گیاه توصیه نمی شود، چرا که بنجامین از جمله گیاهان آپارتمانی حساس است. چون گروه گیاهان بنجامین نسبت به تغییر عوامل محیطی بسیار حساس هستند و با کمترین تغییری برگ های آن ریزش می کند از جا به جایی گلدان بپرهیزید. هنگامی که گیاه تازه خریداری شده را به خانه می آورید برخی از برگ های آن زرد یا قهوه ای می شوند، بهتر است مراقبت کنید که محیط گیاه کاملاً مناسب باشد. برگ هایی که از این پس می رویند می توانند رشد و نمو خوبی داشته باشند. کنترل آبیاری برای گلدان بنحویکه بین دو آبیاری، خاک گلدان خشک باشد و نیاز گیاه به نور نسبتا زیاد، ولی غیرمستقیم و عدم وارد شدن هرگونه تنش مربوط به تغییرات دما و یا جابه جا نمودن گلدان و در آخر، تغذیه کودی گیاه در بهار و تابستان با استفاده از کودهای کامل، از جمله نکات کلیدی در حفظ این گلدان زیبا، در محیط منزل است.

همچنین می توانید جهت سفارش کالا مورد نظر با ما تماس بگیرید

گلدان آمستر

برچسب ها