پتوس طلایی

معرفی گیاه پتوس

در خوزستان به ویژه شهر اهواز خیلی طرفدار دارد

چون هم جذاب و هم بسیار مقاوم است و رشد راحت آن مشهور است. این گیاه بومی جگنل های جزایر سولومون است و قادر به سازگاری با گستره وسیعی از شرایط خارج از زیستگاه طبیعی مناطق گرمسیری خود می باشد. گیاه پتوس نه تنها می تواند فضای شما را با رنگ و بافتش تغییر دهد، بلکه رتبه بالایی را در لیست گیاهانی دارد که به تصفیه هوا کمک می کنند. علاوه بر این، پوتوسها  رطوبت جو را افزایش می دهند و دی اکسید کربن را با اکسیژن جایزین می کنند.

انواع گیاهان پتوس

مشهورترین نوع پوتوسها، أعورم یا پتوس طلایی و ملکه مرمر است

پوتوس طلایی:

همان طور که از اسم آن مشخص است، برهای طلایی رنگارنگ (طلایی – زرد) دارد؛ همچنین به عنوان شیطان ایوی یا ایوی جزایر سولومون شناخته میشود. پتوس طلایی بومی جزایر سولومون و بخش هایی از جنوب شرقی آسیا است. از آنجا که پتوس در شرایط نور کم رشد می کند، تمایل دارد که ویژگی های زردی را نشان دهد، می توانید پتوس طلایی خود را یک یا دو ساعت در نور خورشید بگذارید.

ملکه مرمر:

ملکه مرمر رایج ترین نوع پتوس است و رشد بسیار کندی دارد؛ این گیاه شاخ و برگهای متمایل به سفید دارد. از آنجا که نگهداری ملکه مرمر سخت است، کم تر هم محبوب است با این حال رشد کند آن باعث می شود برای فضای کوچک مناسب باشند.

پتوس جيد :

این نوع پتوس به وسیله برگهای سبز تیره، رنگارنگ و کرم طلایی مشخص می شود، جید سبز یک نسخه سبز از ملکه

مراقبت و نگهداری از گیاه آپارتمانی پتوس:

با اینکه مراقبت کردن از پتوس بسیار آسان است، اما ما چند نکته به شما خواهیم گفت تا گیاه را سالم و خوشحال نگه دارید.این گیاه همانند همه گیاهان برای رشد و ادامه حیات خود به نور، آب و گردش هوای مناسب نیاز دارد.

نور پتوس :

پتوس در شرایط نوری متفاوت بسیار خوب عمل می کند و حتی نور کم را تحمل می کنند، اما نور داخلی متوسط برایش ایده آل است. در بیرون از خانه، در سایه می توانند رشد کنند. هر جا که تصمیم بگیرید پتوس خود را به نمایش بگذارید، باید از نور مستقیم خورشید اجتناب کنید. از آنجا که تنها قسمت های سبز برگها می توانند انرژی ایجاد کنند، برگها کمبود نور را با روشن کردن رنگ سبزشان جبران خواهند کرد.

برگ های رنگ پریده که مایل به زرد هستند می تواند نشان دهنده نور خیلی کم باشد.

آب پتوس :

خاک را مرطوب نگه دارید، اما مراقب باشید که زیاد آب ندهید گفتنش آسان است، نه؟ پتوس زمانی که خاکش بین آیاری ها خشک می شود، بهترین عمل خود می رسد.

در زمان آبیاری مطمئن شوید که ریشه ها مرطوب باشند. اگر برگها پژمرده و یا قهوه ای شدند، باید یشتر به گیاه آب دهید. اگر رگها زرد بود، ممکن است بیش از حد آبیاری کرده باشید، آبیاری بیش از حد ممکن است باعث پوسیدگی ریشه ای شود. نگذارید پتوس در آب بماند، مگر اینکه تکه بریده شده ای از آن برای تکثیر باشد. پتوسها می توانند در آب و نیز خاک رشد کنند، اما آن ها زمان سختی برای ریشه دار شدن قلمه اش نیاز دارند. گیاه پتوس در خاک مانند آب به خوبی شروع به رشد می کند.

دما پتوس :

پتوس می تواند دماهای متوسط از ۵۵ تا ۸۵ درجه فارنهایت (۳۷ تا ۶۷ درجه سانتی گراد) را تحمل کند، با این حال آنها گیاهان گرمسیری هستند و بناراین رطوت بالا و دماهای بالای ۷۰ تا ۹۰ درجه فارنهایت (۵۲ تا ۷۲ درجه سانتی گراد) را ترجیح می دهند.

سمی بودن

به ندرت کشنده هستند، خوردن پتوسها می تواند موج استفراغ و سوزش در حیوانات خانگی و کودکان شود، زیرا حاوی کلسیم او کسالتنس می باشد. صاحبان حیوانات باید احتیاط یشتری داشته باشند، شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد سمیت در گیاهان پیدا کنید.

آفات و مشکلات گیاه آپارتمانی پوتوس:

شایع ترین علت مشکلات با پتوس به راحتی درست می شوند. این گیاه خانگی هیچ گونه حشره یا بیماری جدی ندارد، با این حال ممکن است mealybugs را در آن پیدا کنید. ما می توانید از یک تکه پنبه الکلی شده به منظور کشتن آفات استفاده نمائید. بنابراین هر هفته گیاه خود را بررسی کنید. گیاهان پتوس می توانند برای خانه و یا محل کار ما، بسیار عالی باشند. پتوس های تاف و ورساتی، می توانند به صورت افقی روی پیش بخاری رشد کنند و یک دیوار را بگیرند یا از یک سبد آویزان عبور کنند. این گیاه زیبایی، رنگ و مزیت های را به هر محیطی می افزاید.

علل برگهای زرد گیاه پتوس

برگهای زرد می تواند به مشکلات جدی مانند بیماری های قارچی، پوسیدگی ریشه و نقطه های باکتریایی برگها اشاره می کند. پوسیدگی ریشه اغلب توسط قارچهای ساکن خاک و بیش از حد مرطوب کردن خاک ایجاد می شوند؛ زه کشی ضعیف و انبوه گیاهان به نفع آنها است. پتوس با برگهای زرد شده ممکن است پوسیدگی ریشه ای را نشان دهد. وقتی گیاه پوسیدگی ریشه ای دارد، برگهای زرد می شوند و ریشه ها سیاه و نرم خواهند شد. دقت کنید که گیاه ما در جایی قرار داده شود که نور خورشید کافی دریافت کند، مطمئن شوید که آب خاک به خوبی تخلیه می شود و آب را به مقدار بهینه بریزید. گیاه را از زمانی که قارچ پوسیدگی ریشه می گیرد، رها نکنید؛ برگهای زرد شده را بکنید و بعد از هر کندن، تیغه ها را ضد عفونی کنید. اگر این بیماری به ریشه های سرایت کرده باشد، ممکن است دیگر قادر به نجات گیاه نباشید.

برگهای زرد گیاه آپارتمانی پتوس چه علت و دلیلی دارند ؟

زرد شدن برگهای پیر در اغلب گیاهان بسیار رایج است، گاهی اوقات برگ های قدیمی می ریزند و شاخ و برگ های جدید رشد می کنند بنابراین اگر برگ ها دارند زرد می شوند ، آن هایی که در نزدیکی انتهای ساقه نیستند، نشان دهنده طبیعی بودن این فرآیند است. اگر برگ های زرد بیشتر باشند و در کل گیاه رخ دهند اولین چیزی که باید به آن فکر کنید، آب دادن است. زمانی که آب کافی ندهید، گیاه مقداری از برگ ها را به منظور حفظ رشد خود می سوزاند. مورد دیگری که می تواند روی این گیاهان آپارتمانی تاثیر بگذارند، سرما و گرما است. نزدیک بودنشان به یک پنجره سرد و یا بودن در محل خیلی گرم. اگر گیاه دارای ریشه های سفید باشد، به معنای نداشتن پوسیدگی ریشه هاست، زیرا در این مشکل ریشه های پوسیده برنزه و قهوه ای هستند. اگر ریشه گیاه بسیار متمرکز باشد، زمان آن است که گیاه را در گلدان جدید و بزرگتر با خاک جدید قرار دهید. بهتر است برگ های زرد را بکنید تا بتوانید ببینید آیا مشکل ادامه دارد یا خیر. شما می توانید این گیاه را در اسفند ماه، بارور و قلمه زنی کنید.

به طور کلی و خلاصه علت زرد و لکه دار شدن برگ گیاه پتوس شامل:

علت زرد شدن افراط در آبیاری یا کمبود آبیاری خشکی بیش از حد گیاه پتوس که باعث افتادن ساقه و برگ های گیاه و خشکی میشود. برگهای سب کم رنگ هستند: گل رو به محیط پر نورتری منتقل کنید. برگ ها رنگ پریده هستند: شدت نور زیاد است، گل را به محیطی با شدت نور کمتر انتقال دهید.

زخمهای سفید رنگ روی گیاه ایجاد شده:پتوس دچار آفان شده است از سم های آفات کش استفاده کنید

نقاط قهوه ایی روی برگ ها: آبیاری گیاه زیاد بودخ ین هر 2 آبیاری سطح گلدان باید خشک شده باشد

برگ ها چین و چروک دار میشوند: هوا خیلی سرد است گیاه را به محلی گرمتر انتقل دهید

بستن
مقایسه