نگهداری از گل قاشقی

گل قاشقی

نگهداری از گل قاشقی و آشنایی با گونه های مختلف قاشقی،گل قاشقی با نام انگلیسی که در فارسی agnoliaefolia پیرومیا، قاشقی نامیده می شود. پیرومیا از خانواده پی پراسه و زادگاه آن برزیل و جنگل آمازون بوده، دارای برگ های قلبی شکل، گوشتی و ابلق به رنگ های سفید کرمی و سبز می باشد، زادگاه این گیاه جنگل های نسبتا تاریک بوده و به همین سبب سایه آپارتمان را به خوبی تحمل میکند. گل قاشقی گیاهی زیبا و آپارتمانی که برگ های پهن و گوشتی دارد، برخی از نمونه های آن برگ های سبز و برخی هم برگ های ابلق دارند، روش نگهداری گل قاشقی آسان است و مقاوم است اما بعضی ها در نگهداری آن مشکل دارند.

شرایط “نگهداری گل قاشقی”

نور مناسب گل برگ قاشقی :برگ قاشقی جز گل های مقاوم به نور کم است مکان اصلی رشد این گیاه در جنگل های تاریک است و به خاطر همین توان تحمل محیط های کم نور آپارتمان را داراد و از گیاهان مقاوم در سایه و نور کم به حساب می آید. نیم سایه آفتاب و نور کنار پنجره احتیاجات نوری آن را تامین می کند، احتیاج به مراقبت در برابر اشعه مستقیم آفتاب به خصوص در ظهر دارد. 81 درجه است، گیاه تا 81 درجه و حداقل درجه 52 دمای مناسب گل برگ قاشقی: حداکثر درجه حرارت درجه هم مقاومت نشان می دهد. در کل به هوای خنک نیاز دارد. و در دمای پایین تر کم کم برگ ها می ریزند و گیاه از بین می رود. آبیاری گل برگ قاشقی :آبیاری مهمترین عامل در نگهداری گل قاشقی و معمولا شکست در نگهداری آن به این قضیه مربوط است. این گیاه در برگ های خودش آب ذخیره می کند در نتیجه اجازه بدهید تا بین دو آبیاری سطح خاک خشک شود. با کاهش دمای محیط آبیاری را هم کاهش بدهید گل قاشقی ممکن است در خشکی دوام بیاورد اما از آبیاری زیاد حتما از بین می رود. آبیاری زیاد باعث بیماری قارچی و پوسیده شدن ساقه می شود و حتی ممکن است مشاهده کنید که برگ ها و ساقه ها سیاه شدند که در این شرایط باید از قارچ کش استفاده کنید. رطوبت مناسب گل برگ قاشقی :غبارپاشی هفته ای دو بار در تابستان و یکبار در زمستان توصیه می گردد. اجازه دهید در بین دو آبیاری سطح خاک گلدان گل برگ قاشقی خشک شود

تغذیه مناسب گل برگ قاشقی :مواد غذایی و عناصر مورد نیاز گیاه را با افزایش کودهای مایع یا جامد محلول در آب های مخصوص گیاهان زینتی طبق دستور هر دو هفته یکبار تامین کنید. خاک مناسب: خاک مناسب برای نگهداری گل قاشقی باید سبک با زهکش خوب باشد، خاک لیمونی یا مخلوطی از خاک معمولی + خاک برگ + شن یا خاک برگ + پرلیت و یا هر ترکیب دیگری که آب را به خوبی از خودش عبور بدهد. برای تغذیه نصف غلظت کودی که به سایر گیاهان داده می شود کافی است، در فصل بهار و تابستان ماهی یکبار و در پاییز و زمستان هرهفته یکبار به گل قاشقی بدهید. * اگر رشد گیاه متوقف شد حتما کود می خواهد. تعویض گلدان :گل قاشقی گلدان کوچک را دوست دارد زیرا ریشه های گیاه برگ قاشقی سطحی و ریز است پس نیاز نیست هر سال گلدان آن را بزرگتر کنید. خیلی راحت از طریق برگ و یا ساقه هم داخل آب هم مستقیم داخل خاک کوکوپیت ریشه دار می شود. غبارپاشی برای تمیز کردن ، تمیز نمودن برگ های گل برگ قاشقی: به علت شکننده بودن گل برگ قاشقی برگ ها کافی است.

گل قاشقی گلدار

تکثیر : زمان مناسب برای گرفتن قلمه ساقه یا برگ در اواخر بهار یا تابستان، ساقه ی گیاه قاشقی را داخل . درجه سانتی گراد قرار بدهید و بعد از ریشه دار شدن آن ها داخل خاک بکارید ۴۲ تا ۸۱ آب در دمای * از معایب انواع گل قاشقی می توان به رشد بسیار پایین آن اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

بستن
مقایسه