بخرید و 14,300 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

گلدان کاج مطبق

( )

گلدان طبیعی کاج مطبق بسیار زیبا مناسب آپارتمانهای کم نور 

به همراه گلدان یک برگه شامل نگهداری گلدان برای شما ارسال میگردد 

750,000 تومان

715,000 تومان

افزودن به لیست دلخواه

پرداخت آنلاین
پرداخت آنلاین

تحویل یک روزه

کاج مطبق 7 طبقه
ارتفاع: 110 cm
یک روز پس از سفارش
پلاستیکی

دوست دارید در خانه گل داشته باشید؟ ما گلدان طبیعی کاج مطبق که  یکی از زیباترین و ماندگارترین گل های آپارتمانی میباشد را به شما پیشنهاد میکنیم

فارسي اصيل : كپي ناژ (كپي = ميمون +ناژ = كاج) اشاره به معني ريشه نام لاتين آن

فارسي رايج : كاج مطبق

نام انگليسي nirfolk island pine :

گياهي است سوزني برگ زيبا و از خانواده «آراكريياسه» با شاخه‌ هاي مطبق، موطن اصلي جزيره نور فولك استراليا رشد آن در محيط طبيعي زياد ولي در آپارتمان به كندي رشد مي‌ نمايد و حداكثر 150 سانتيمتر مي‌رسدو احتياج شديدي به اكسيژن فراوان دارد و درجه حرارت بالا را تحمل نمي‌كند، گياهاني كه از طريق كاشت بذر بدست آمده‌آند شاخه‌هايي بيمار و نامنظم توليد مي‌نمايد و بهتر است در ازدياد آن از قلمه‌هاي جوانه‌هاي انتهايي استفاده گردد

نيازها

نور: در تابستان از تابش نور مستقيم آفتاب به آن جلوگيري كنيد: اگر چه سايه را تحمل مي‌ نمايد ولي نزديك به پنجره با نور ملايم نگهداري كنيد، در بهار و تابستان هر هفته يكبار 80 درجه آنرا بچرخانيد در غير اينصورت گياه بطرف نور خم شده و شكل طبيعي خود را از دست مي‌دهد.


دما : حداقل درجه حرارت مطلوب در زمستان 5 درجه سانتيگران و حداكثر آن در تابستان 16 درجه سانتيگراد، در صورت امكان بهتر است در تابستان بيرون از اتاق نگهداري شود.


آبياري : در تابستان هفته‌اي دوبار و در زمستان هر هفت تا ده روز يكبار آبياري كافي است، خاك را هميشه مرطوب نگهداريد، در صورت امكان از آب سبك بدون املاح استفاده گردد.


رطوبت: هفته‌اي يكبار در زمستان و هفته‌اي دوبار در تابستان احتياج به غبار پاشي با آبفشان دارد.


تغذيه : با شروع فصل رشد (بهار و تابستان) جهت تغذيه مصنوعي از كود محلول در آب استفاده كنيد بعلت نياز كم اين گياه به تغذيه مصنوعي نصف آن مقداري كه روي بسته توصيه شده است كافي است.


خاك مناسب : خاك مورد نياز اين گياه كمپوست سبك است.


تعويض گلدان: قبل ازاينكه ارتفاع گياه به يك متر برسد هر سال گلدان را با يك درجه بزرگتر تعويض نماييد پس از آن سطح گلدان را با آرامي خارج و با خاك كمپوست نو تعويض نماييد.


تميز نمودن برگها: غبار پاشي با آبفشان در اين خصوص كافي است، از مواد براق كننده شيميايي استفاده نكنيد.

تكثير : ريشه‌دار نمودن قلمه و كاشت بذر (پايه‌هاي بذري داراي طبقات نامظم هستند )

رشد كاج مطبق بسيار كند و هر سال يك طبقه و يا حداكثر دو طبقه بر طبقات خود مي‌افزاد زيبايي اين گايه در داشتن برگهاي سوزني شفاف در طبقات و محيط جانبي تنه اصلي است براي اين منظور سعي كنيد از دستمالي كردن برگهاي سوزني و استفاده از مواد براق كننده جلوگيري و با آب فشان رطوبت گياه را تامين نماييد.

همچنین می توانید جهت سفارش کالا مورد نظر با ما تماس بگیرید

 گاج مطبق

برچسب ها

  • نقد و بررسی کاربران

    سلام وقت بخیر
    من این کاج مطبق 6 ماه پیش خرید کردم و هر وقت تماس گرفتم برای نحوه نگهداری پشتیبانی بسیار خوبی داشتن و کمک بسیار خوبی در نگهداری گل بهم شد.ممنون از خدمات بسیار خوبتون

    من 3 ماه پیش این گیاه خریداری کردم و طبق دستور عملی که تو توضیحات داده شده بود ازش نگهداری کردم رشد بسیار خوبی داره و با کاج مطبق هایی که تو اطرافیان دیده بودم رشد سریع تری داشت
    خواستم تشکر کنم از گیاه سالمی که بدستم رسید