بخرید و 3,400 تومان تخفیف در خرید بعدی دریافت کنید !

گل سانسوریا هلندی

( )

گل سانسوریا

170,000 تومان

پرداخت آنلاین
پرداخت آنلاین

تحویل 3 ساعته

سانسوریا هلندی
ارتفاع: 20 cm:
حداکثر 3 ساعت پس از سفارش
پلاستیکی
متوسط

نیازها :

 

نور : بهترین شرایط برای این گیاه نور کامل هست ولی در سایه هم قادر به زندگی است.از نور مستقیم به این گیاه اجتناب کنید.

 

دما : دمای مناسب در زمستان 10 درجه سانتیگراد را می تواند تحمل کند ولی مطلوب ترین درجه حرارت برای این گیاه در این فصل 16 درجه می باشد. در تابستان در درجه حرارت مطلوب برای انسان 24 درجه . نسبت به سرما حساس است و سرمای بیش از حد تاب نمی آورد و دچار یخ زدگی می گردد.

 

آبیاری: در زمستان هر 3 هفته یکبار و در تابستان یکبار در هفته آبیاری کافی است به دلیل ساقه گوشتی گیاه که سرشار از آب است از آبیاری زیاد از اندازه پرهیز نمایید چون باعث پوسیدگی گیاه می گردد . در بین دو آبیاری اجازه دهید تا سطح خاک خشک شود.

 

خاک : بهترین خاک ، خاک لوم است ( مخلوطی از شن ، رس و مواد آلی ( برگ پوسیده یا کود دامی به مقدار کم ) ) است . مواد آلی بیش از حد باعث پوسیدگی ریشه گیاه می شود.

 

تکثیر : تکثیر این گیاه ساده است یا از گیاه مادری از ریشه به چند قسمت تقسیم می شود که هر قسمت دارای ریشه و برگ جداگانه است و در گلدان جدید کاشت می گردد . یا از طریق قلمه :ساقه گیاه به قطعات کوچک حدود 8 سانتیمتر تقسیم کرده و در ماسه کشت می نمایند دقت شود قطعات وارونه کاشت نشود برای ریشه دهی سریعتر می تواند خزانه را با پلاستیک پوشاند تا رطوبت حفظ شود . پس از ظهور 2 تا 3 برگ قلمه ها را به گلدان اصلی انتقال دهید .

 

نکته مهم

 

این گیاه بسیار کم توقع بود و از دلایلی که بیشتر در آپارتمان ها موجب خرابی این گیاه می شود آبیاری بیش از اندازه بوده که باید از آبیاری بیش از حد خودداری کنید

سانسوریا هلندی

برچسب ها